Rezervační systém

Kamera

Zhodnocení družstev Jiskry Otrokovice - sezóna 2021

Letošní sezóna byla hrána kvůli koronaviru znovu atypickým modelem - pavoukem na 3 kola. Některým družstvům los vyšel více či méně, ve výsledku ale asi byl docela spravedlivý.

Dospělí A - 2.liga (5. místo - 2 výhry, 1 prohra)

Náš první tým si podobně jako loni vylosoval nejlepší tým soutěže z Moravské Třebové se světovými hráčkami sestrami Kučovými ze Slovenska a rovněž špičkovými muži a již po singlech bylo hotovo. O udržení tedy rozhodl infarktový zápas s Brnem Komín, který nakonec domácí zvládli těsně 5:4. Rozhodující bod zajistil týmu sehraný debl Vodák-Nebojsa, Petr Vodák vyhrál i singl, ale základem úspěchu byl plný bodový zisk dívek - letos perfektní Terezu Kolářovou doplnila skvělým výkonem Slovenka Laura Svatíková. K poslednímu duelu se Opava nedostavila. Do příští sezóny bude hlavním cílem udržet stávající tým.

Dospělí B - KS I (3. místo - 2 výhry, 1 prohra)

Po loňském finále vyšel rezervě Jiskry los, když již po singlech zdolal nekompletního nováčka z Lanžhotu a zajistil si klid do dalších bojů. V semifinále pak dle předpokladů nestačili otrokovičtí na postupující BLTC Brno, kterému podlehli rovněž po dvouhrách. K poslednímu duelu o 3. místo se nedostavil celek z TC Brno C. Do příští sezóny bychom chtěli udržet současný tým a doplnit jej o 2 hráče z našeho dorostu.

Dorost - KS I (8. místo - 0 výher, 3 prohry)

Naši dorostenci nesplnili cíl a sestoupili. Úvodní prohra 2:7 s brněnskou rezervou ŽLTC se čekala, ale utkání ve Znojmě, kde přes plný bodový zisk dívek se nepodařilo vyhrát i konečná prohra se Slováckem byly zklamáním. Příčin sestupu je víc: tým se nevyrovnal s odchodem loňských jedniček Josefčáka a Viktorie Prici do kategorie dospělých, očekávané body neudělali hoši příčinou slabšího tréninku a neprofesionálního přístupu k tenisu. Proto budou muset hráči výrazně přidat, pokud se chtějí příští rok vrátit zpět do vyšší soutěže.

Starší žactvo - liga (6. místo - 1 výhra, 2 prohry)

Konečné šesté místo v kraji je vyrovnáním nejlepšího historického umístění našeho týmu v nejvyšší soutěži a vyrovnání loňského výsledku. Zlínu jsme ve čtvrtfinále těsně podlehli 4:5, klíčová byla výhra 5:4 nad Jihlavou, na závěr nekompletní sestava podlehla Znojmu. Naprosto suverénní byly holky - Terka Prici a Holubová vše vyhrály, zápas s Jihlavou překvapivě rozhodl výhrou náhradník Valouch. Tým opouštějí téměř všichni hráči přecházející do dorostu, a tak liga asi nebude pro nás hratelná.

Mladší žactvo - KS I (1. místo - 3 výhry, 0 proher)

Loňský sestup mladšího žactva byl zapomenut rychlým postupem zpět. Mezi 6 týmy jsme měli v prvním kole volný los, následně jsme porazili těsně Drnovice 5:4 i díky absenci jednoho hocha soupeře. Nejlepší výkony si hráči nechali na finále, kde vše vyšlo a vyhrálo se 7-2. Stoprocentní byla Lucka Vymětalíková, rovněž v deblu s Kájou Nešporovou předvedly holky bezvadné výkony. Posilou byl napajedelský Nevrlý, ve finále uspěl Lukáš Lukáš, rozhodující body doslova vydřel hrdina Michael Kroupa a tým vhodně doplnil i benjamínek Martin Lukáš. Gratulujeme!