Rezervační systém

Kamera

Družstva Jiskra Otrokovice - sezóna 2020

Letošní sezóna byla hrána kvůli koronaviru atypickým modelem - pavoukem. Některým družstvům los vyšel více či méně, ve výsledku ale asi byl docela spravedlivý a odpovídající výkonnosti.

Dospělí A - 2.liga (5. místo - 2 výhry, 1 prohra)

Náš první tým si vylosoval "polský" tým z Karviné doplněný o 2 špičkové české hráče a ve čtvrtfinále mu podlehl 0:6, následně v pohodě vyhrál 6:3 na TC Brno C a soutěž zakončil perfektní výhrou 5:4 s Opavou, kdy vítězstvími v deblech otočil nepříznivý vývoj 2:4 po dvouhrách. V letošní kvalitní soutěži byla největší oporou WTA hráčka Anna Sisková, hrající díky absenci mezinárodních turnajů a další nová posila Rudolf Siwy. Důležité debly vyhrála dvojice Vodák-Nebojsa.

Dospělí B - KS I (2. místo - 2 výhry, 1 prohra)

Nováček soutěže si vedl nad očekávání skvěle a díky letošnímu modelu sahal po postupu do divize. Překvapil výhrou 5:4 v Bosonohách, kde naplno bodovaly dívky Švendová a V. Prici a zbytek dodělali veteráni Vychytil s Kroupou. Následně zdolali doma díky deblům oslabený tým ŽLTC Brno 6:3 a ve finále podlehli 4:5 Startu Brno, když jej posílili 3 hráči z áčka. Nicméně se ukázalo, že soutěž je ideální pro naše holky, mladší kluci budou muset udržet svou výkonnost nebo se ještě trochu zlepšit. Všechny zápasy vyhrála Denisa Švendová, mezi hochy nejvíce bodů udělal Michal Kroupa.

Dorost - KS I (5. místo - 2 výhry, 1 prohra)

Naši dorostenci splnili povinnost a udrželi se v soutěži. Úvodní prohra 1:8 s brněnskou Tilliou byla nicméně zklamáním, pak následovaly jasné skalpy Jihlavy B 8:1 a Startu Brno 6:3. Očekávanými tahouny byli Josefčák a Viktorie Prici, body dělali i hostující Pospíšil, Holík a T. Prici. Samozřejmě příští rok nebudeme mít letošní jedničky a ostatní budou muset přidat.

Starší žactvo - liga (6. místo - 1 výhra, 2 prohry)

Konečné šesté místo v kraji je vyrovnáním nejlepšího historického umístění našeho týmu v nejvyšší soutěži. Na posílený Zlín jsme ve čtvrtfinále neměli a podlehli mu 1:8, klíčová byla výhra 5:4 ve Znojmě, vyrovnaný byl i poslední duel s Třebíčí, které jsme podlehli 4:5. Z našich hráčů si soutěž zahráli T. Prici, Maršálková a Michal, zbytek byli hostující hráči Holubová z Kroměříže a prostějovští Čech a Zavřel, na na jeden zápas Slovák Kostolányi. Oba své zápasy vyhrála Holubová, která vytvořila úderné deblové duo s T. Prici, 3 výhry zaznamenal Čech.

Mladší žactvo - KS I (7. místo - 1 výhra, 2 prohry)

Sestup mladšího žactva se vzhledem ke kompletní generační výměně očekával, ovšem nemuselo tak být, kdyby se vyhrál úvodní duel s nekompletním Žďárem nad Sázavou, který jsme prohráli smolně 4:5. Při lepší formě některých hráčů nebo účasti jednoho slovenského hráče na soupisce by se určitě vyhrálo. Nicméně se tak nestalo a příští rok bude tým bojovat o patro níž. Pak následovala jasná prohra 1:8 v Třebíči a k poslednímu zápasu se soupeř z Letovic nedostavil. Výborné výkony předvedla hostující Jahnová, nezklamala ani Vymětalíková, klukům soutěž otevřela oči ke zvýšení tréninku.

Babytenis - KS (7. místo - 1 výhra, 6 proher)

Naše babytenistky (5 dívek) si poprvé vyzkoušely soutěžní zápasy a určitě to bylo velké plus pro jejich další tenisový růst . V rámci svých možností určitě nezklamaly, ačkoliv jsme neměli žádnou hvězdu. Přístup k zápasům byl ale velmi dobrý a zaslouží pochvalu. Každopádně musí pokračovat a ještě přidat v tréninku, aby mohly konkurovat. Nadějí jsou zejména výkony a výsledky věkem ještě minitenistky Evy Sanitrákové.

Rozpis soutěží družstev Jiskra Otrokovice pro rok 2020

Rozpis družstev ve formátu PDF